GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tedosa 15029187
*
nr 1502 9187
Tedosa
med lock. Antik, keramik. Höjd: 17 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2022
kl 20:09:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 00:10:53
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antik keramik lock tedosa
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22
-
4071 Skärbräda
Pynta, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:34
*
Tedosa
nr 1502 9187
Tedosa
med lock. Antik, keramik. Höjd: 17 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 00:10:53 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antik keramik lock tedosa
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42 -
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22 -
4071 Skärbräda
Pynta, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:34